Ööklubid ja kasiinod: kuidas mõlemas toredalt aega veeta

On peaaegu täiesti kindel, et kui rääkida mõnes seltskonnas ööklubidest ja kasiinodest, siis leidub alati paar inimest, kes on tulihingeliselt mõlema asutuse külastamise vastu, olles pimestatud erinevatest levinud müütidest. Nii ööklubid kui ka kasiinod on aja jooksul saanud omajagu halvakõlalisi kajastusi ning meedia mõjul ongi pikapeale tekkinud nendel meelelahutuskohtadel üsna halb maine.

Nagu iga stereotüübi korral siis ei pea stereotüüp alati paika ka siinkohal. Tegelikkuses võib ööklubi või mängukoha külastus olla meeldiv ja lõõgastav ning lõppeda positiivse kogemusega. Siin on mõned näpunäited, millest võiksid alati kinni pidada.

1. Ära liialda alkoholiga

Selleks, et mõnusalt aega veeta, pole vaja tarbida alkoholi, ükskõik, millise ajaveetmisviisiga tegemist on. Ööklubid pole mõeldud meeletu alkoholitarbimise jaoks, vaid hoopis tantsimise ja tutvumise jaoks, kuid paraku kiputakse tihti liialdama alkoholiga, mille tulemuseks on võimalikud tülid ja probleemid.

Sama kehtib ka kasiino kohta, kuid siinkohal tuleks hoiatada isegi rangemalt: kasiinos ei tohiks kunagi tarbida alkoholi palju ning kui vähegi võimalik, võiks alkoholi täielikult vältida. Hasartmängud vajavad kainet pead ning alkoholi mõju all olles võid kaotada oma reaalsustaju, mis on kasiinos aega veetes hädavajalik.

2. Järgi etiketti

Kõlab küll nö iseenesest mõistetava punktina, kuid nii ööklubide kui kasiinode etikett on paika pandud põhjusega: aidata kõigil rahumeelselt nautida asutuse pakutavat. Enamikel asutustel on paika pandud teatud riietumisreeglid (näiteks spordiriietus pole lubatud), endaga ei tohi kaasa võtta teatud tooteid (näiteks alkoholi) jne.

Kui sa pole varem külastanud ühtegi ööklubi ega mängusaali, tutvu asutuse kodulehega, et välja selgitada võimalikud nö “majareeglid” – nii väldid hiljem ebameeldivaid olukordi.

3. Kasuta Happy Hour pakkumisi

Maksimaalselt aja nautimise jaoks võid oma külastuse sättida ajale, mil asutus pakub mingeid eriboonuseid: näiteks Happy Hour joogipakkumised või kasiino puhul erinevad boonusüritused.

See ei ole küll niivõrd kohustuslik punkt kui pigem soovituslik, sest nii saad lihtsalt oma kogemusest võtta maksimumi.

4. Mine koos sõbraga

Viimase punktina soovitame alati ööklubidesse ja kasiinodesse minna koos sõbraga, mitte üksi. Ühest küljest on see hea mõte turvalisuse koha pealt: koos on julgem ning kui soovid pisut alkoholi tarbida, saab sõber olla sinu “kaine juht”, kes vaatab, et sa peaksid piiri. Teisest küljest on aga kogemus niiviisi lihtsalt lõbusam!

Ära karda proovida uusi asju ning külastada mõnda kohalikku ööklubi või kasiinot. Stereotüübid ei pea alati paika ning sinu kogemus võib osutuda hoopis ääretult meeldivaks.